بهترین ارز های دیجیتال به تفکیک سهم بازار

بیت کوین (BTC)

در سال 2008 در تاریخ 31 اکتبر مقاله این با نام بیت کوین انتشار یافت در این مقاله از ارز دیجیتال برای اولین بار رو نمایی شد این مقاله توسط Satoshi Nakamoto نوشته شد. موضوع این مقاله در مورد این بود که در کل ارز دیجیتال و بیت کوین چیست؟ کارایی آن چگونه است؟ چگونه می توان با آن کار کرد؟ و قوانین در بستر بلاک چین را ذکر میکرد. زمانی که بیت کوین در سال 2018 به 20 هزار دلار رسید هیاهویی شکل گرفت که بر معروفیت آن افزود.

 بیت کوین

اولین ارز دیجیتال است و بستر خرید و فروش و بازار ارز دیجیتال با بیت کوین آغاز شد. بیت کوین در بین تمامی ارز های دیجیتال رتبه دوم را کسب نموده است.

 اتریوم (ETH)

این ارز توسط  Vitalik Buterin در تاریخ 30جولای 2015 شروع به فعالیت کرد. او یک محقق و برنامه نویس در مجله بیت کوین بود. در سال 2013 ((وایت پیپر)) توصیف ارز دیجیتال اتریوم را منتشر کرد. Buterin اعلام کرده بود که ارز دیجیتال بیت کوین به یک زبان برنامه نویسی احتیاج دارد. او تصمیم گرفت تا پلتفرمی جدید را با یک زبان برنامه نویسی کلی تر ایجاد کند. این توسعه از طریق یک قرار داد آنلاین در جولای و آگوست 2014 تامین مالی شد و این سیستم با 11.9 میلیون کوین در معرض معامله ی عمومی قرار گرفت.

پس از پایان یافتن پروژه ی DAO در سال 2016 اترویوم به دو بلاک چین تقسیم گشت. ورژن جدید آن به نام اترویوم و بلاک چین و ورژن قدیمی آن به نام اتریوم کلاسیک به کار خود ادامه دادند. اتریوم در بین ارزهای دیجیتال رتبه دوم را در اختیار دارد.

 ریپل (XRP)

این ارز دیجیتال توسط شرکت Ripple آغاز به کار نمود.

پیدایش این ارز به سال 2004 بر میگردد، در آن زمان یک توسعه دهنده ای به نام Ryan Fugger ایده ی ایجاد یک سیستم پولی غیر متمرکز را در سر میپروراند این به آن دلیل بود که بتواند به افراد امکان ایجاد پول شخصی خودشان را بدهد. RipplePay.com در سال 2005جهت ارائه سیستم پرداخت ایمن برای برای اعضای یک جامعه ی آنلاین از طریق شبکه ای جهانی راه اندازی کرد که در آن معاملات از طریق اجماع میان اعضای شبکه به جای فرایند ماینیگ مورد استفاده مورد استفاده در بیت کوین تایید می شدند. این سیستم نو برای حذف مبادلات متمرکز بیت کوین طراحی شد.در این سیستم تراکنش ها بسیار سریعتر انجام میشدند.

در سال 2012 ریپل به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال به منظور تسهیل امنیت و فوریت معاملات جهانی با استفاده از توکن ها راه اندازی شد.

 بیت کوین کش (BCH)

این بیت کوین با ایده ی ایجاد بیت کوین عملی تر برای پرداخت هزینه های روزمره به وجود آمد. در سال 2017 پرداخت های بیت کوین حدودا چهار روز طول میکشید مگر هزینه ی آن پرداخت می گشت. این زمان برای معاملات کوچک وقت زیادی را می گرفت.

 لایت کوین (LTC)

در اکتبر سال 2011 توسط Charlie Lee کارمند سابق گوگل منتشر شد. در واقع شاخه ای از بیت کوین بود که در مواردی مثل زمان تولید بلاکی کوچک تر افزایش حداکثر تعداد بیت کوین و یک الگوریتم مبتنی براسکریپ تفاوت هایی را ارائه می کرد.

در حال حاضر لایت کوین به عنوان یکی از بهترین ارز دیجیتال در بازار است.

 

بایننس کوین (BCH)

یک  ارز رمزنگاری شده در پلتفرم بایننس می باشد که در سال 2017 شروع به فعالیت کرد.

این ارز فقط برای تبادل ارزهای رمز نگاری شده باهم طراحی شده و امکان مبادله آن با ارز رایج امکان پذیر نمی باشد. BNB موارد استفاده چندگانه ای دارد، اما در اکوسیستم صرافی Binance از آن به عنوان یک  توکن استفاده می شود.

EOS

پلت فرم این ارز دیجیتال توسط یک شرکت خصوصی رشد و توسعه یافت. در تاریخ 2ژوئن 2018 با معرفی نرم افزاری با منبع باز (open surce) منتشر و یک میلیارد توکن در بلاک چین توزیع شد. این ارز بر اساس وایت پیپر شناخته و یکی از بهترین ارز های دیجیتال محسوب می شود.

 بیت کوین (SV (BSV

این ارز دیجیتال همان بیت کوین اصلی می باشد که توسط شرکت N Chain  طراحی گشت. این ارز دیجیتال در 16 آگوست 2018 انتشار یافت.

  استلار (XLM)

در سال2014  توسط «Joyce Kim» و «Joyce Kim» آغاز به کار کرد. در وهله نخست راه اندازی آن بر اساس ریپل بود. استلار با یک منبع باز (Open Source) برای مبادله پول استکه در آن سرورها از اینترنت برای اتصال و برقراری ارتباط با دیگر سرورهای استلار و تشکیل شده است و  یک شبکه مبادله‌ ارزش جهانی استفاده می‌کنند.