از قدیم همواره انسان ها سعی داشتند که چیزهای ارزشمندشان را در جاهای ایمن و مورد اطمینان پنهان کنند و آن را از دسترس دیگران خارج کنند.

‌ زمانی پستو ها، کمی بعد کمد ها کمی بعدتر گاوصندوق های سنگین غیر قابل حمل و در نهایت کیف های سامسونت محافظ پولها و چیزهای ارزشمند ما بودند، اما کارایی این وسایل تا زمانی بود که دارایی ما به صورت پول نقد بود.

 اما امروزه دنیا، دنیای ارزهای دیجیتالی است.

 ذخیره سازی و نگهداری از این ارزها یکی از مسائل مهم است چرا که راه های زیادی برای از دست رفتن ارزهای دیجیتالی وجود دارد، گاهی سارقان و گاهی اشتباهات سهوی خودمان میلیون ‌ها دلار سرمایه را نابود می کنند.

 یکی از راه های نگهداری ارزهای دیجیتالی کیف پول سخت افزاری است که بهترین مکان برای ذخیره ارز های دیجیتال است.

 ما در این مقاله ابتدا به شما میگوییم که اصلاً کیف پول سخت افزاری چیست؟

و چرا اصلا باید از کیف پول سخت افزاری استفاده کرد پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

 

تعریفی ساده و کوتاه از کیف پول سخت افزار

 کیف پول سخت افزاری   دستگاهی فیزیکی است که ارز دیجیتالی را به صورت امنی ذخیره سازی میکند، نکته جالب توجه در این کیف پول سخت افزاری عدم نیاز به اینترنت است و حتی بدون نیاز به اینترنت شما میتوانید از آن استفاده کنید.

 

تاریخچه کیف پول سخت افزاری

  در سال ۲۰۱۴ یک شرکت در تایوان با نام کوول بیت در تایوان کار خودش را شروع کرد.

 همزمان با شروع به کار این شرکت، هکرها به صرافی ها نفوذ کردند و مقدار زیادی رمز ارز های دیجیتالی را به سرقت بردن و دنیایی ارز دیجیتال را ناامن کردند.

 

با وقوع این اتفاق صاحبان این شرکت به این نتیجه رسیدند که برای ذخیره سازی ارز دیجیتال با امنیت بالا نیاز به کیف پول های سخت افزاری ایمن است و در سال ۲۰۱۵ این شرکت تصمیم به ساخت کیف پول های سخت افزاری  با امنیت بالا گرفت و در همان سال موفق به ساخت اولین سری از این کیف ها شد که با استقبال زیادی همراه شد، با استقبال مردم از این محصول شرکت برنامه ارتقاع این کیف را کلید زد و در سال ۲۰۱۸ سری جدید این کیف پول های سخت افزاری را وارد بازار کرد.

 

همه چیز درباره کیف پول سخت افزاری

 کیف پول سخت افزاری چیزی شبیه حساب بانکی شما است با این تفاوت که حساب شما ارزهای دیجیتالی است.

شما در اینجا هم میتوانید مانند حساب بانکیتان که حساب و سرمایه خودتان را مدیریت میکنید، ارزهای دیجیتالی خود را مدیریت کنید و آنها را انتقال دهید.

  کیفهای پول سخت افزاری در شکل ها و اندازه های مختلف و البته با کاربرد های متفاوت وجود دارد و قیمت آنها نسبت به کارایی و کیفیتشان متغیر است.

شکل اکثر کیف پول های سخت افزاری مانند یک فلش مموری است که یک خروجی یو اس بی نیز دارند به همین خاطر می توانید آن ها را روی گوشی های هوشمند اندروید یا آیفون و لپ تاپ نصب کرده و از آن استفاده کنید.

  شما با استفاده از کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال میتوانید با خاطر آسوده و بدون هیچ نگرانی از آن استفاده کنید.

 کیف پول سخت افزاری کلید های خصوصی دارد که در ادامه مقاله درباره آن صحبت می کنیم و اما حالا ویژگی های کیف پول سخت افزاری

 

چرا باید کیف پول سخت افزاری داشته باشیم؟

 با توجه به رونق بیت کوین و با توجه به سطح امنیتی نرم افزار های دیگر و کیف های دسکتاپ، کیف پول سخت افزاری گزینه مناسبی برای ذخیره سازی و سرمایه گذاری بلند مدت ارز های دیجیتالی است، از طرفی استفاده از این کیف آسان و کم هزینه هست.

در نتیجه امنیت بالا، استفاده آسان و کم هزینه بودن دلایل قانع کننده ای برای خرید و داشتن کیف پول سخت افزاری است.

  ویژگی های کیف پول سخت افزاری

  کیف پول سخت افزاری ویژگی های زیادی دارد که در این مقاله به سه ویژگی این کیف پول اشاره میکنیم و در مورد مهمترینشان که کلید خصوصی است بیشتر توضیح میدهیم

اولین ویژگی کیف پول سخت افزاری، شما بدون نیاز به اینترنت و در صورت آفلاین بودن می توانید از این کیف پول استفاده کنید.

 ویژگی دوم کیف پول سخت افزاری، امنیت بسیار بالای این کیف است، امنیت این کیف پول ها به حدی است که حرفه ای ترین هکرها قادر به دسترسی به حسابهای شما نیستند.

 و اما سومین ویژگی که مهمترین ویژگی این کیف است، کلیدهای خصوصی تضمینی این کیف پول هیچ گاه از دستگاه خارج نمی شود، این کلید ها  کاملاً حرفه ای رمزگذاری  می ‌شوند.

 حالا شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که اصلاً کلید خصوصی چیست؟

 

 کلید خصوصی چیست؟

  کلید خصوصی رمز و کد واژه ای است در سیستم ارزهای دیجیتال، شما فقط با این کلید های خصوصی می توانید دارایی خود را در این سیستم به اثبات برسانید.کلید خصوصی می‌تواند رمز عبور باشد، مثل رمز هایی که ما برای اینترنت موبایل و غیره استفاده میکنیم شما با زدن این رمز می توانید خیلی راحت به ابزارهای دیجیتالی خود دسترسی پیدا کنید و از آنها برداشت کنید، یا برای دیگران بفرستیم، البته  نباید کسی کلید خصوصی شما را بلد باشد چون اگر کسی این کلید خصوصی را داشته باشد در واقع صاحب ارز های دیجیتال شماست، این نکته را در نظر داشته باشید که امکان برگشت و بازیابی این رمز یا همان کلید خصوصی کیف پول سخت افزاری شما وجود ندارد و در صورت از دست دادن این رمز شما هیچ‌گونه دسترسی در مورد سرمایه خودتان ندارید، پس سعی کنین که این رمز ها را ذخیره سازی کنید.

هرچند که این کار را خیلی ساده میتوانید انجام دهید، برای مثال می‌توانید آن را جایی نوشته و در جای امنی مثل کمد ها و گاوصندوق ها نگهداری کنید، البته از آنجایی که شما برای هر تراکنش به این کلید واژه ها و رمز ها نیاز دارید سعی کنید که در جای امن ولی قابل دسترس برای خودتان باشد.