بسیاری از سرمایه گذاران سهام را بر اساس اصول خود - مانند درآمد ، ارزیابی یا روند صنعت آنها تجزیه و تحلیل می کنند ، اما عوامل اساسی همیشه در قیمت بازار منعکس می شوند. تجزیه و تحلیل تکنیکال با بررسی داده های تاریخی ، به طور عمده قیمت و حجم ، می تواند حرکت قیمت را پیش بینی کند.

این کمک می کند تا تجار و سرمایه گذاران با استفاده از تکنیک هایی مانند تجزیه و تحلیل آماری و اقتصاد رفتاری ، فاصله بین ارزش ذاتی و قیمت بازار را جستجو کنند. تجزیه و تحلیل فنی به معامله گران کمک می کند تا با توجه به اطلاعات گذشته ، به احتمال زیاد چه اتفاقی بیفتد. بیشتر سرمایه گذاران از روش تحلیل تکنیکی  برای تصمیم گیری استفاده می کنند.

نکته های کلیدی:


1. تحلیل تکنیکی یا استفاده از نمودارها برای شناسایی سیگنالهای معاملاتی و الگوهای قیمت ممکن است در ابتدا بسیار پراهمیت یا باطنی به نظر برسد.
2. مبتدیان ابتدا باید بدانند که چرا تجزیه و تحلیل فنی به عنوان دریچه ای برای روانشناسی بازار عمل می کند تا فرصت های سودآوری را مشخص کند.
3. روی یک رویکرد معاملاتی خاص متمرکز شوید و یک استراتژی انضباطی تدوین کنید که می توانید بدون اجازه دادن به احساسات یا حدس زدن دوم راه را دنبال کنید.
4. واسطه ای را پیدا کنید که بتواند به شما راهی برتی پیشرفت فراهم.

یک استراتژی انتخاب کنید یا یک سیستم معاملاتی ایجاد کنید


اولین قدم شناسایی استراتژی یا توسعه سیستم معاملاتی است. به عنوان مثال ، یک تاجر تازه کار ممکن است تصمیم بگیرد که یک استراتژی متقاطع متوسط ​​متحرک را دنبال کند ، جایی که او دو میانگین متحرک (50 روز و 200 روز) را در یک حرکت خاص قیمت سهام دنبال می کند.

برای این استراتژی ، اگر میانگین حرکت متحرک 50 روزه بالاتر از میانگین حرکت دراز مدت 200 روز باشد ، نشان دهنده روند صعودی قیمت و تولید سیگنال خرید است. نقطه مقابل در مورد سیگنال فروش صادق است.
این یک مثال ساده و کم کاربرد هست که ما توی دوره بیش از 20 استراتژی آموزش دادیم که شما بر مبنای فاکتور های دیگه یک سبک معاملاتی پر ئسود انتخاب میکنید.

قبل از انجام سرمایه گزاری واقعی ، معامله در حساب دمو را انجام دهید

برای این کار میتوانید از سایت ها و اپلیکیشن های مختلفی استفاده کنید. یک حساب دمو باز کنید و در آن تمرین کنید و یکجا ثبت کنید تا تعداد سود ها از ضررها مشخص بشن. تا زمانی که حتی این تعداد مساوی هستن وارد بازار نشین.