آیا معامله گری در فارکس می تواند شما را ثروتمند کند؟ 9bb911152692cd4934848489b8da5590

آیا معامله گری در فارکس می تواند شما را ثروتمند کند؟

 

 آیا ترید کردن در بازار فارکس میتواند شما را ثروتمند کند؟ خیر

اگر چه واکنش غریزی همه نسبت به بازار "نه" هستش , اما جوابی عمیق تر برای یک معامله گر و تحلیلگر وجود داره که ممکن است فعالیت در بازار جفت ارز ها شمارو ثروتمند کند.

ولی بازار فارکس برای تازه کاران به جای اینکه راهی آسان برای ثروت باشد ، می تواند شاهراهی سنگین برای زیان های هنگفت و خسارات پولی جبران ناپذیر باشد.

 

در نوابر سال 2014 بلومبرگ اشاره کرده که بر اساس گزارش های دو شرکت بزرگ (Gain Capital و fxcm) از تمام معاملات 68% با ضرر بسته شده ، پس این داده به ما نشان میدهد که از هر سه معامله فقط یکی از آن ها با سود بسته شده اند. خب این راه ثروتمند شدن نیستش.

 

خطرات پیش روی معامله گران

بسیاری از معامله گران در جستجوی سود سریع به بازار فارکس روی می آورند ، آمار نشان می دهد که بیشتر معامله گران فارکس شکست می خورند. چرا؟

اهرم بیش از حد

درسته که بازار فارکس بسیار ناپایدار هستش ، اما حرکات قیمت در جفت ارز در بازه زمانی بلند مدت به 10% میرسد.

پس جذابیت این بازار با اهرم های بالا معنی پیدا میکند که میتوانیم از طریق این ابزار به درصد های بیشتری سود و ضرر دست پیدا کنبم.

 

ریسک نامتقارن

معامله گران بعد از مدتی که با حدضرر و سود معقول فعالیت میکنن ، اعتماد به نفس کاذب به دست میاورند که دست به ریسک های بیشتر و نامتقارن برای سود های بیشتر دست میزنن.

خب بدیهی است که این کار از استراتژی بیرون میره و دلیل اصلی شکست هستش.

 

نداشتن اطلاعات

90% فعالان این بازار سیاست گذاران پولی کشورها ، بانک های بزرگ و کوچیک بین الملی یا شرکت های سرمایه گذاری هستن.

پس به ترتیب اطلاعاتی که این سازمان ها با ابزرهای در اختیار دارن از معامله گران خورد بیشتر هست

<blockquote>

ما به این داده ها دسترسی نداریم ، این یکی از دلایل ریسک این بازار هستش.

</blockquote>

 

خط پایین

اگر هنوز هم می خواهید در معاملات فارکس تلاش کنید ، استفاده از چند راهکار محافظه کارانه عاقلانه خواهد بود: اهرم خود را محدود کنید ، ضررهای ضرر خود را حفظ کنید و از یک کارگزاری معتبر فارکس استفاده کنید. اگرچه هنوز شانس در برابر شما جمع شده است ، حداقل این اقدامات ممکن است به شما کمک کند تا حدی زمینه بازی را تساوی دهید.